АЗПБ стартира информационен проект „ОСП на фокус“

Публикувано на 27.07.2018

АЗПБ стартира едногодишна информационна кампания по проект „CAP – HOT SPOT“.

Основната задача на кампанията е, чрез редица инструменти да се обясни на широката аудитория значението, ролята и приоритетите на Общата селскостопанска политика (ОСП), как тя отговаря на нуждите на фермерите и обществото като цяло и възможностите, които предоставя, за да се развива модерно и конкурентно ”Земеделие за поколенията”.
Земеделските стопани трябва да знаят своята роля в развитието на селските райони, новите изисквания на ОСП, с които биха могли да се справят, за да бъдат възможно най-ефективни по отношение на качеството и рентабилността на тяхното производство, модернизирането на техния бизнес и грижата за природните ресурси и климата. От друга страна е необходимо формирането на ново отношение на обществото към мултифункционалната роля на земеделието и горите, и тяхната роля за опазване на околната среда и създаването на нови производствени цикли.
Проектът цели още да представи перспективите пред младите хора за развитие на бизнеса в селските райони, както и проследяването на храната „от фермата до вилицата“ и опознаването на живота и възможностите, които селските райони предлагат. Важна задача на кампанията е да насърчат и вдъхновят младите хора да търсят нови възможности в селските райони, както и да преоткрият техния потенциал, представяйки селското стопанство като привлекателен, конкурентоспособен, динамичен и печеливш за младите хора сектор.
Ще се проведат редица образователни семинари както в различни населени места, така и в пет университета в страната. Предвидени са и мероприятия от типа отворени врати, на които широката аудитория ще има възможността да почерпи от добрите практики от дейността на земеделски стопани, фермери и предприемачи в земеделието в различни направления на сектора, както и за предизвикателствата, пред които те се изправят.
В помощ на кампанията е предвидено издаване на информационна книжка за ОСП, както и детска книжка.
Основен инструмент на кампанията ще бъде вече стартиралия интернет сайт www.osp.bg, на който е поместена информация за целите и дейностите на проекта, ОСП, описани са и всички събития, които предстои да се осъществят. Предвиден е и график на събитията, който ще се актуализира периодично.
Активна е и фейсбук страницата на проекта която ви каним да харесате:

https://www.facebook.com/OSP-512108532533593/

Информационната кампания се изпълнява по проект „CAP – HOT SPOT““, по Договор № AGRI 2018-0218, финансиран в рамките на покана на Генералната дирекция „Земеделие и развитие на селските райони“ на Европейската комисия за представяне на предложения „Подкрепа за информационните мерки в областта на общата селскостопанска политика“ за 2018 г. (2017/С 339/07).

Свързани публикации

БАхК отправи апел за подкрепа на българските фермери в държавния бюджет за 2025 г.

БАхК отправи апел за подкрепа на българските фермери в държавния бюджет за 2025 г.

Интервю на Ася Василева от zemedeleca.bg с г-н Венцислав Върбанов, председател на БАкХ На 12 декември 2024 г. председателят на Българската агрохранителна камара (БАхК), Венцислав Върбанов, отправи апел към Народното събрание, правителството и заинтересованите...

На 17 декември ще се проведе втора Национална годишна среща на Мрежата по проект CLIMATE FARM DEMO

На 17 декември ще се проведе втора Национална годишна среща на Мрежата по проект CLIMATE FARM DEMO

На 17 декември 2024 г., присъствено в гр. Пловдив и онлайн чрез платформата "ZOOM", ще се проведе втора Национална годишна среща по проекта Climate Farm Demo. Организатори на събитието са Национална служба за съвети в земеделието (НССЗ), Асоциацията на земеделските...

Ръководството на АЗПБ се срещна с посланика на Казахстан

Ръководството на АЗПБ се срещна с посланика на Казахстан

Казахстан предлага на България да засили сътрудничеството в областта на селското стопанство На 28 ноември 2024 г., в гр. София се проведе среща  между Посланикът на Казахстан в България Виктор Темирбаев и ръководството на Асоциацията на земеделските производители в...